Prezenty komunijne zaprzątają głowę rodzicom, dziadkom i chrzestnym dziecka na długo przed tym wielkim dniem. Moda i marzenia zmieniają się, a dorośli chcą sprawić dziecku radość. Długo triumfowały zegarki i rowery, po nich przyszedł czas na smartfony, laptopy, hulajnogi elektryczne i inne gadżety. Jedno pozostaje niezmienne: symboliczna pamiątka, którą zawsze warto podarować dziecku z okazji pierwszej komunii. Czy fotoksiążka na komunię to dobry pomysł na prezent?

Ta pamiątkowa część prezentu komunijnego również ulega zmianom wraz z upływem lat. Bliskie dziecku osoby poszukują zwykle pięknych wydań „Biblii” lub nawet niereligijnych, ale pełnych wartościowej treści książek. Pojawiają się również srebrne lub złote medaliki, pamiątkowe obrazy, grafiki, efekty pracy rękodzielników i wiele więcej symbolicznych prezentów. Przekonaj się, że wyjątkowym, spersonalizowanym upominkiem może być także fotoksiążka na komunię. 

Fotoksiążka nie tylko ze zdjęciami

Wiele osób dziwi się pewnie – bo jak miałaby wyglądać taka fotoksiążka jako prezent komunijny? Przecież to po prostu rodzaj albumu ze zdjęciami! 

Cóż – w istocie ideą fotoksiążki jest zadrukowanie jej prywatnymi fotografiami, ale obecnie nie jest to jedyny sposób na wykorzystanie tej nowoczesnej formy albumu. Fotoksiążki wykorzystują dziś między innymi artyści, drukując swoje portfolio, firmy z różnych branż, przygotowując katalogi dla klientów czy restauracje, tworząc menu dla klientów. Jak więc można zaprojektować fotoksiążkę, która mogłaby być prezentem na komunię? 

Pamiątka spersonalizowana – fotoksiążka na komunię 

Ogromną zaletą fotoksiążek – niezależnie od ich wykorzystania – jest duża możliwość personalizacji. Poznaj najciekawsze pomysły na projekt fotoksiążki na komunię, tak by stała się wzruszającą pamiątką na lata. 

Jeśli do pierwszej komunii świętej podchodzisz z refleksją i pełną świadomością wagi tego wydarzenia w życiu małego katolika, możesz – zarówno jako rodzic, dziadek czy rodzic chrzestny – stworzyć pełną chrześcijańskich odniesień fotoksiążkę, która udokumentuje drogę dziecka od chrztu do komunii. Zdjęcia dziecka, szczególnie te z wydarzeń o charakterze religijnym i wspólnie spędzanych świąt, przepleć tekstami modlitw, cytatami z „Pisma Świętego” i swoimi indywidualnymi życzeniami dalszego rozwoju duchowego. Będzie to piękna pamiątka, którą podarować może każdy dorosły chcący wspierać dziecko w doświadczaniu wiary. 

Jeśli powyższa propozycja jest nie do końca w Twoim stylu – przygotuj dla dziecka przystępującego do pierwszej komunii fotoksiążkę będącą pamiątką Waszej relacji i dorastania dziewczynki lub chłopca – od narodzin po dzień komunii. Dla uczniów szkoły podstawowej, którzy podchodzą do tego sakramentu, jest to często wydarzenie graniczne, będące symbolem wejścia w bardziej „poważny” wiek. Dzięki tak przygotowanej fotoksiążce na komunię możesz podkreślić wagę tego wydarzenia! 

A może masz jeszcze inny pomysł na komunijny projekt fotoksiążki? Niezależnie od tego, w którym kierunku pójdziesz, pewne jest, że obdarowane dziecko dziś lub w przyszłości doceni ten zindywidualizowany, wyjątkowy prezent.