Aby czerpać przyjemność oraz swobodę podczas spacerów przy każdej pogodzie, z pomocą przychodzą wózki. Gondole zapewnią maksymalną ochronę latem, dając wytchnienie od palącego słońca, ale również jesienią i zimą, chroniąc smyka przed wiatrem, mrozem czy opadami. Jej funkcjonalności nie można w żaden sposób podważyć. Nic zatem dziwnego, że pierwszym punktem na wyprawkowej liście rodziców są wózki z gondolą. Wiedzą o tym również producenci tego typu akcesoriów dziecięcych, oferując wiele rozmaitych modeli, zróżnicowanych nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim walory użytkowe.  

Czym powinny charakteryzować się idealne wózki? 

Gondole, jakie proponują producenci wózków muszą spełniać kilka warunków, aby mogły zapewniać maksymalną funkcjonalność. Pierwszym z nich jest jakość zastosowanych materiałów. Ważną kwestią jest, aby gondola do wózka wykonana była z oddychających i łatwych do czyszczenia tkanin, tak aby zapewnić maluszkowi swobodny dostęp powietrza. Równie ważne jest, aby materiał być odporny na intensywne użytkowanie oraz wodoszczelny. Żaden rodzic nie życzyłby sobie, aby tuż po pierwszym deszczu zakupiona przez niego gondola nadawała się jedynie na śmietnik.  

Idealne gondole do wózków to również takie, które są wyposażone w specjalne okienko. Pozwalają nie tylko na swobodne podglądanie leżącego maluszka, ale również sprawiają, że wnętrze wózka nie pozostaje całkowicie zaciemnione. Są to udogodnienia, na które warto zwrócić uwagę, aby zwiększyć funkcjonalność i komfort ich użytkowania.  

Jakie posiadają rozmiary? 

Wózki – gondole można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich stanowią modele standardowe, nieco krótsze oraz długie, posiadające wymiar około 80 cm, które doskonale sprawdzą się wśród rodziców zakładających, że używanie głębokiego wózka będzie u nich odbywało się przez dłuższy czas.  

Największą popularnością wśród rodziców cieszą się wózki gondole kupowane w zestawie    3 w 1. Stanowią bowiem ekonomiczne, wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, gdyż na jednym stelażu umożliwiają zamontowanie głębokiej gondoli dla maluszka, spacerówki dla nieco starszego smyka oraz fotelika samochodowego. Taki wózek jest inwestycją na dłuższy czas, gdyż rośnie razem z dzieckiem. A także stanowi nieocenioną pomoc w wielu sytuacjach, zarówno w podróży, jak i na zakupach. Na rynku znaleźć można wielu producentów oferujących wózki głębokie tylko z gondolami, lekkie wózki z gondolami czy wózki stanowiące połączenie gondoli ze spacerówką. Wybór jest szeroki.