Jeśli macie w szufladzie oddzielne miejsce, w którym wciąż gromadzą się zagubione skarpetki bez pary i nie wiecie co nimi zrobić mam dla Was świetny pomysł. Jeśli nie chcecie wyrzucać zgromadzonych skarpet, jest dla nich świetne rozwiazanie.

Skarpetkowe zabawki

Wystarczy kilka dodatkowych przedmiotów i ze zwykłej skarpetki można wyczarować każde zwierzątko i potworka jakiego tylko podyktuje wam wyobraźnia. Szycie własnych zabawek może być bardzo dobrym zajęciem dla rodziców i starszych dzieci. Jednak i maluchy mogą zaangażować się w pełni w procesie tworzenia nowego przyjaciela.

Zanim przystąpicie do pracy, warto usiąść z dzieckiem nad kartką i czymś do rysowania. Jest moment, w którym nasz przyszły projekt zaczyna powstawać. Dziecko może samo narysować swojego wymarzonego skarpetkowego stworka. Można później na podstawie rysunku pomyśleć jakie dodatki będą potrzebne. Ewentualnie podejść do procesu tworzenia od drugiej strony i poszukać w mieszkaniu różnych nieprzydatnych na codzień gadżetów jak guziki, sznureczki, ściereczki oraz rękawiczki i położenie ich na stole. W ten sposób wiedzieć co mamy do wykorzystania, wymyślamy co właściwie można stworzyć ze zgromadzonych skarbów.

Wykonanie

Kiedy proces twórczy będzie już za wami, można usiąść do pracy. Z podstawowych materiałów potrzebne będą na pewno igła i nici, nożyczki oraz coś czym wypchacie stworzonego skarpeciaka. W sklepach artystycznych można kupić gotowe wypełniacze, doskonale sprawdzą się jednak użyte i poplątane nitki czy ścinki z materiałów lub klasyczna wata.

Zanim przystąpicie do cięcia skarpetek upewnijcie się, że części będą do siebie pasować. Trudno będzie bowiem naprawić pocięte już materiały. Przy szyciu igłą warto pomagać sobie naparstkiem lub popychać igłę innym, twardszym materiałem.