Wiadomo, że nie każdy ma możliwość poświęcenia całego oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego jedynie na zabawę. Jednak wystarczy odpowiednie zaplanowanie dziecięcego pokoju, tak aby bez problemu wyznaczyć specjalną strefę poświęconej zabawie i relaksowi.

Wymarzona strefa dziecka

Wielu rodziców boryka się z problemem zabawek porozkładanych po całym mieszkaniu. Spędzanie czasu z dzieckiem sprawia wiele radości, jednak po męczącym dniu w pracy czasami nawet chwila w fotelu i względnej ciszy może pomóc wrócić do normalnego stanu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie urządzenie pokoju dziecięcego.

Bardzo często planując pokój dla malucha zapominamy o najważniejszej rzeczy- to dziecko będzie najczęściej z niego korzystać, nie rodzice. Warto więc pomyśleć przede wszystkim o potrzebach i zainteresowaniach dziecka, a dopiero później o stylistyce i dobrym wyglądzie według rodziców.

Nieoczekiwane atrakcje

Jedną z prostszych do zamontowania i jednocześnie jedną z bardziej atrakcyjnych zabawek będzie z cała pewnością huśtawka. Jeśli tylko mamy taką możliwość warto pomysleć o zamontowaniu specjalnej i dostosowanej do wieku dziecka huśtawki. Równie dobrą alternatywą może być wiszący worek, w którym maluch może się schować i jednocześnie bujać.

Kolejną niezwykłą atrakcją jest przeznaczenie łóżka piętrowego dla jednego dziecka. Dzięki zawieszeniu ciekawej kotarki, dolna część konstrukcji zamienia się w fort, bazę, szałas lub co tylko nam się zamarzy. Przy okazji ograniczymy ilość zabieranych z mieszkania poduszek potrzebnych do zbudowania wolnostojącego fortu.