Urodziny to ważny dzień dla dziecka, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Jeżeli zapraszasz więcej gości, warto się pokusić o tematyczną imprezę. Nadasz wtedy przyjęciu harmonijny charakter, zwłaszcza jeżeli spójnie dobierzesz dekoracje i kolory.  Przekonaj się, jakie urodzinowe party dla dzieci są modne.  

Na urodzinach powinno być wesoło, kolorowo i ciekawie, dlatego sprawdzą się wszelkie bajkowe scenografie. Przed przyjęciem 2-3 tygodnie wcześniej wyślij zaproszenia urodzinowe dla dzieci i dopasuj ich design do tematyki urodzin, będą zapowiedzią niespodzianki. Możesz kierować się ulubioną postacią z bajki lub pasjami malucha. Zachowaj także spójność kolorystyczną. Bogata oferta zaproszeń na urodziny dla dziecka dostępna jest w sklepie: https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Zaproszenia-_Zaproszenia-urodzinowe-dla-dzieci-812.html 

Popularne pomysły na stylizację dziecięcych urodzin

Choć modne są eleganckie przyjęcia w stylu glam, boho lub vintage, najważniejsza jest dobra zabawa – wcale nie musisz powielać przyjęć w wielkim stylu. Postaw na oryginalność i luz.  

  • Hawajskie rytmy

Dzieci uwielbiają kolory, dlatego każdy uczestnik może zostać przywitany specjalnym naszyjnikiem z bibułowych kwiatów. Zadbaj o słodki kącik w stylu tutti-frutti, który podkreślą wielobarwne rozety i hawajskie toppery do babeczek. Postaw na słoneczne koktajle dla dzieci, talerze pełne egzotycznych owoców, a jako dodatkową atrakcję możesz przygotować piniatę pełną słodkości dla solenizanta.  

  • Kosmiczna stacja badawcza

Space party wcale nie jest trudne do zorganizowania, wszystko jest sprawą odpowiednich dodatków. Przydadzą się przede wszystkim metaliczne ozdoby w srebrnym kolorze jak balony i proporczyki. W kąciku słodkości umieść ciemnogranatowy baner, a nim zaprezentuj srebrne gwiazdy i kosmiczne rakiety. Zadbaj o metalowe kubki i tace z przysmakami. Możesz także zawiesić kartonowe planety, które wprowadzą do dekoracji dynamikę.  

  • Cukiernia i piekarnia w jednym 

Zaproś dzieci do pieczenia chleba i wyrobu słodkich deserów. Przygotuj białe fartuszki i niezbędne akcesoria – wałki, deseczki, foremki do wycinania ciastek oraz nasiona i kolorowe posypki. Wcześniej przygotuj dzieciom ciasto lub od podstaw pokaż, jak powstaje surowiec. Oczywiście zamów wcześniej tort dla solenizanta, który obowiązkowo powinien zdmuchnąć świeczki. Wspólne pieczenie to rewelacyjna przygoda sensoryczna, w którą dzieci chętnie się angażują. 

  • Indiańska wioska  

Do takich dekoracji potrzebne będą pióropusze – wystarczy opaska z jednym piórem i specjalistyczne farby do bladych twarzy. Z patyków wykonaj bezpieczne strzały. Jeżeli dysponujesz miejscem, rozłóż dzieciom turystyczny namiot, który posłuży jako indiański wigwam, a przekąski ustaw na środku okręgu, jaki utworzą maluchy. W słodkościach wykorzystaj odwrócone wafle do lodów – będą imitacją indiańskich namiotów, które możesz oblać czekoladą i nie zapomnij o charakterystycznych dekoracjach w brązowym kolorze.  

  • Bal na zamku 

Taki temat daje wiele możliwości – chłopcy mogą przeprowadzić turniej rycerski, a dziewczynki lekcję tworzenia biżuterii dla księżniczki. Przydadzą się korony oraz dekoracje w kształcie pałacowych proporczyków i tiulowych pomponów. Sprawdzą się dodatki w postaci złotych topperów. Nie zapomnij o eleganckich balonach i ładnych nakryciach. Stół możesz przyozdobić połyskującym konfetti.