Chusty i nosidełka do noszenia dzieci – czy warto na nie postawić?

Coraz więcej rodziców inwestuje w chusty i nosidełka zamiast klasycznych wózków. Z powodzeniem można je wykorzystać niemal w każdym wieku. Dla rozwoju dziecka jest to na pewno świetne.

Zalety noszenia dziecka w chuście lub nosidełku

Noszenie dzieci w chustach oraz nosidełkach jest obecnie bardzo modne, ponieważ pozwala na nawiązanie bliskiej więzi z nowym człowieczkiem, który pojawił się w naszym życiu. Mówi o tym każda strona główna marek, w których ofercie znajdują się nosidła i chusty. Można w nich ułożyć dziecko w prawidłowy sposób, co przyniesie ulgę dla jego kręgosłupa i wpłynie pozytywnie na rozwój wielu jego zmysłów.

Noszenie dziecka w chuście czy nosidełku jest również bardzo funkcjonalne. Wystarczy zdecydować się na odpowiedni rodzaj, a będzie to wygodne zarówno dla dziecka, jak i mamy. Nie ma również żadnych problemów, aby te produkty utrzymać w czystości. W zależności od materiału zalecane jest albo pranie ręczne, albo w pralce. Oczywiście przy użyciu delikatnych środków piorących.

Dla niemowląt i ich mam bardzo ważne jest również to, że chusty umożliwiają dyskretne karmienie w dowolnym miejscu, w którym się znajdujecie. Dziecko zawsze będzie więc pod tym względem zaspokojone.

Nosidełko ergonomiczne, czyli jakie?

Nosidełka ergonomiczne wykonywane są z miękkich, bezpiecznych dla wrażliwej skóry dziecka tkanin. Dopasowują się do kształtu ciała dziecka, nie deformują go, a jednocześnie pozwalają na przybranie naturalnej, zdrowej pozycji. Dziecko ustawiane jest brzuchem do ciała mamy, co daje wytchnienie jego kręgosłupowi i umożliwia nawiązanie więzi z mamą. Nie ma sztywno określonych zasad, od kiedy nosidło ergonomiczne może być wykorzystywane do noszenia dziecka. Trzeba zwrócić uwagę na rozwój dziecka, porozmawiać z lekarzem, a ulubione nosidełko będzie mogło pójść w ruch.

Noszenie dzieci w chustach jest bardzo modne

Chusty do noszenia dzieci są chętnie wybierane przez rodziców, którzy chcą zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, uniknąć dysplazji stawów biodrowych. Konieczne jest jednak kupowanie nosidełek i chust od renomowanych producentów. Zrobisz wtedy wszystko, co najlepsze dla swojego maluszka.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy chusta to odpowiedni wybór dla Was, warto przetestować noszenie dziecka. Wypożyczalnia chust i nosidełek to umożliwia. Zamiast od razu udawać się do sklepu internetowego i kupować kota w worku, warto przetestować noszenie dziecka w chustach i nosidełkach. Dokona się wtedy świadomego wyboru.