Czasem po prostu brakuje nam pomysłów na wymyślanie kolejnej zabawy. Albo po prostu szukamy dobrej wymówki, aby wspólnie wyjść z domu. Jednak nawet najciekawsza okolica może się w końcu znudzić. Dlatego przybywam z garścią pomysłów, które na pewno spodobają się nie jednemu maluchowi.

Jurapark Krasiejów

Jest to niezwykłe miejsce na mapie Polski. W Krasiejowie bowiem wydobyto prawdziwe kości dinozaurów i zwierząt datowane na nawet 220 milionów lat wstecz. Do tej pory prowadzone są tu badania, nad którymi czuwa Zakład Paleobiologii Uniwersytetu Opolskiego.

Jest to więc idealne miejsce dla całej rodziny, nie tylko do świetnej zabawy ale także do nauki. W końcu nie na codzień można zobaczyć prawdziwie wyglądające dinozaury, w dodatku w odpowiedniej skali. Nie jest to pierwszy lepszy park rozrywki, lecz miejsce naprawdę poświęcone nauce. 

Na wizytę warto poświęcić tak naprawdę cały dzień, aby spokojnie przejść wszystkie ścieżki edukacyjne. Dla szukających dawki zabawy, znajdzie się także idealne miejsce. W Juraparku oprócz wystaw edukacyjnych znalazło się też miejsce na tematyczny park rozrywki.

Zagroda żubrów w Pszczynie

Idealne miejsce dla miłośników zwierząt, szczególnie oczywiście żubrów. Widziane na żywo robią ogromne wrażenie, szczególnie jeśli ma się okazje oglądać je w porze karmienia. Na wybiegach można zobaczyć wiele przepięknych okazów. Jeśli ma się szczęście, może akurat będą młode żubrzątka, które potrafią rozczulić nawet najbardziej oporne serca.

Oprócz żubrów w zagrodzie można spotkać także częściej spotykane zwierzęta jak kaczki, gęsi; ale także innych leśnych mieszkańców jak sarny i daniele.

Zoo

Chyba dość oczywisty wybór, jednak jeśli zwiedziliście już swój lokalny ogród zoologiczny, naprawdę warto wybrać się do innego miasta. Chyba najbardziej znanymi ogrodami w Polsce jest Zoo Wrocławskie oraz Gdańskie Zoo. Jednak także inne miejscowości jak Opole czy Płock mogą pochwalić się naprawdę zadbanymi zwierzętami i ciekawymi atrakcjami.

Być może jest jakieś wymarzone zwierzę, które wasze dziecko zawsze chciało zobaczyć? Czemu nie sprawdzić, czy nie zamieszkuje któregoś z polskich ogrodów zoologicznych. Taka wyprawa może być naprawdę ciekawą przygodą, i przy okazji spełnić chociaż małe marzenie dziecka.