We wcześniejszym artykule z serii wymienialiśmy plusy wspólnego gotowania. Jeśli dalej zastanawiacie się co możecie przygotować wspólnie już nawet z kilkulatkiem spieszymy z garścią pomysłów słodko-śniadaniowych. W końcu kiedy jest najlepsza pora na słodki przysmak, jak nie na śniadanie!

Naleśniki

Zabawa zaczyna się już przy przygotowywaniu ciasta. Smażenie też może być ekscytujące, szczególnie jeśli rodzice potrafią podrzucać smażone placki w powietrze. Aby urozmaicić zwykłe naleśniki, możemy dawać do ciasta barwniki. Te różnokolorowe sztuczne jak i naturalne jak na przykład mielony szpinak czy sok z jagód lub buraka.

Dobieranie nadzienia do naleśników, testowanie technik zwijania placka to kolejne niezwykle ciekawe elementy przygotowywania śniadania. Jeśli chcecie zamiast tradycyjnych naleśników warto poeksperymentować z mniejszymi i puchatymi pankejkami czy owocowymi racuchami.

Pieczenie ciastek

Także i tutaj można zaszaleć z fantazja. Własnoręcznie przygotowane ciasto na ciasteczka z kawałkami czekolady, bakalii czy innych słodyczy. A może macie ochotę na jabłkowe zawijasy z ciasta francuskiego? Bardzo angażującym zajęciem będą także wszystkie ciastka wymagające wykrojenia różnych kształtów- jak na przykład pierniczki. Je dodatkowo można różnorodnie dekorować, domowym lub kupnym lukrem.

Możliwości jest wiele a ogranicza Was tylko pomysłowość.