Warto rozwijać w dzieciach ciekawość świata i chęć poszukiwania nowych pasji. Dlatego tak ważne jest pokazywanie maluchom ciekawych miejsc i atrakcji. W końcu to dzieci nie widziały jeszcze na świecie wielu rzeczy, dzięki czemu nawet na najzwyklejsze dla nas miejsca patrzą z zupełnie inną perspektywą. Dlatego tym razem przedstawiamy listę mniej oczywistych miejsc, które mogą zachwycić wasze pociechy.

Lokalne lotnisko

Nawet jeśli nie mieszkacie w wielkim mieście, niewykluczone że w okolicy znajdziecie chociaż jedno lotnisko. Nie musi być ono wielkie, lecz na przykład na Warszawskim Okęciu wielkich samolotów będzie zdecydowanie więcej.

Większe lotniska oferują możliwość wejścia na wieżę widokową, z której godzinami można obserwować startujące i powracające samoloty. Z takiej wycieczki ucieszą się przede wszystkim młodzi zapaleńcy wszelkich maszyn oraz mali podróżnicy. Obserwując samoloty na pasie startowym można w końcu wymyślać historie. Dokąd lecą ludzie na pokładzie? Jakie maja plany i czy wracają teraz do domu, czy może wyruszają w podróż swojego życia?

Muzeum kolei

Podobnie jak lotniska, muza kolei nie są w Polsce rzadkością. Jeśli jednak w waszej okolicy nie ma takich atrakcji jak Kolejka wąskotorowa w Rudach, czy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, nic straconego. Wiele dzieciaków ucieszy się nawet z samej wycieczki na dworzec, lub peron.

Na dworcu podobnie jak na lotnisku można obserwować przyjeżdzające i oddalające się na horyzoncie pociągi. Pociągi mają także tą zaletę, że zdecydowanie łatwiej jest udać się w nawet niedługą podróż. Szczególnie jeśli na codzień dzieciaki podróżują raczej samochodem; nawet niedaleka wycieczka kolejką może sprawić im ogromną radość i zachęcić do zadawania wielu pytań.