Wybór pierwszego wózka dla niemowlaka jest trudny, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim produktem, nie wiemy, jakie może mieć wady i jakie rozwiązania są w nim niezbędne. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jaki wózek będzie optymalny na początek, a jaki sprawdzi się po czasie?

Wózek dziecięcy – ważne kryteria wyboru

Wygląd produktu jest oczywiście bardzo ważny. Choć jasne kolory mogą prezentować się bardzo atrakcyjnie, to wiążą się z ryzykiem łatwego pojawienia się na nich plam i koniecznością częstego mycia wózka. Rozwiązanie musi być zwrotne, dać się łatwo prowadzić, a bardzo przydatny jest również pojemny kosz. Najlepiej, aby kółka były skrętne, co ułatwi poruszanie wózkiem, a w tym radzenie sobie na trudnym terenie.

Warto pamiętać, że mniej więcej do 6. miesiąca życia maluszek powinien jeździć w gondoli, czyli w głębokim wózku. Kiedy dziecko już stabilnie siedzi, przychodzi czas na tzw. spacerówkę. W niej już dziecko nie leży, tylko siedzi, ale oczywiście można rozłożyć oparcie, aby zapewnić mu miejsce do drzemki. Lekka spacerówka jest znakomitym rozwiązaniem na dłuższe piesze wycieczki z pociechą. Nie sprawia problemów pod względem prowadzenia na różnym terenie. Umożliwia dziecku obserwowanie otoczenia. Takie wózki można wybrać w sklepie Mamissima: https://www.mamissima.pl/akcesoria_dla_niemowlat/wozki_i_spacerowki.html.

Akcesoria do wózka dziecięcego – co się przyda?

Dostępne są przeróżne elementy, które ułatwią zajmowanie się maluszkiem. Przydatnym rozwiązaniem jest torba z przewijakiem i organizerem. Ma przegródki, w których można umieścić wszystkie niezbędne dla maluszka rzeczy tak, aby można było łatwo je znaleźć. Ponadto takie rozwiązanie umożliwia łatwe przebranie dziecka, kiedy będzie taka potrzeba – przyda się wtedy przewijak.

Innym ciekawym dodatkiem do wózka jest uchwyt na kubek dziecięcy, w którym można umieścić napój maluszka. Kolejnym jest wiatraczek, dzięki któremu dziecku będzie nieco chłodniej w bardzo ciepłe dni.