Niestety nie każdy ma możliwość wysłania dziecka do rodziny mieszkającej poza miastem. A przecież urlop trwa zdecydowanie której niż przerwa w szkole. Dla większości rodziców lato to czas, w którym trzeba się porządnie zaplanować. Większość dzieci z wielką chęcią spędziła by lato we własnym pokoju, przed komputerem lub konsolą. Jednak są sprytne sposoby, aby zachęcić dzieci w wieku szkolnym do chętnego opuszczenia domu i spędzenia go na zewnątrz.

Zorganizowane atrakcje w mieście

Wiele domów kultury czy nawet szkół na czas wakacji organizuje tak zwane „Lato w mieście”. Zapisując dziecko na tak zorganizowane zajęcia mamy pewność, że spędzi przyjemnie i ciekawie czas oraz będzie mieć zapewnione wyżywienie. Akcje organizowane przez miasta czy dzielnice bardzo często zapewniają darmowe wejścia na basen, do kina czy zorganizowane zajęcia edukacyjne. Rodzice w takim przypadku muszą zapłacić wyłącznie za posiłki.

Zrobienie wspólnych planów

Jeśli w najbliższej okolicy nie są organizowane tego typu akcje, można więc samemu zadbać o zapewnienie dziecku okazji do wyjścia z domu. Dobrym pomysłem jest ustalenie planu tygodnia. Każdy może napisać na kartce propozycje wspólnych aktywności jak wyjście do kina, na basen czy kręgle. Gdy wszystkie pomysły zostaną już zapisane wystarczy ustalić, na które z nich wszyscy się zgadzają i wpisać je do kalendarza. Z tak zaplanowanymi atrakcjami dziecko będzie mało czas dla siebie w domu, ale także potrzebną do zachowania rutynę.

W miastach nie powinno zabraknąć atrakcji, nawet na częste wycieczki. Wakacje to dobra okazja aby w końcu odwiedzić lokalna muzeum, lub wybrać się do naprawdę ciekawego do którego nigdy nie ma czasu iść. W kinach pojawia się sporo nowości, warto może sprawdzić też afisze w teatrach.

Idealnym zajęciem w upalne dni będzie także wspólna wycieczka na basen. Jest to nie tylko okazja do wspólnego schłodzenia się, ale także do rozruszania mięśni i zdrowego wypoczynku. Także rodzinna wycieczka rowerowa może sprawić, że odkryjecie na nowo własną okolicę. Jeśli nie interesuje Was wycieczka do lasu, może warto skorzystać z dobrych dróg i dojechać do pobliskiego muzeum czy skansenu właśnie na rowerach.