Zima potrafi przyjść znienacka. Warto być przygotowanym i już jesienią zakupić zimowe kurtki niemowlęce, wiązane czapki i rękawiczki. Kiedy mroźna zima zakradnie się po cichu niestraszne będą nam chłodne poranki. Dobrej jakości kurtki zimowe ogrzeją organizm maluszka, natomiast grubsze dodatki sprawią, że głowa dziecka pozostanie w komforcie termicznym. Warto również zainwestować w zimowe kocyki do wózka lub specjalne kołderki, które zapewnią maluszkowi ciepło. W zimowej garderobie sprawdzą się także ciepłe swetry, bluzy i kombinezony.

Niemowlęca kurtka zimowa, która spełni swoją rolę

Zima zbliża się coraz większymi krokami, jednak nie warto rezygnować z długich, codziennych spacerów z niemowlakiem. Choć letnia garderoba dawno temu już trafiła na wyższe półki w szafie, a jesienne ubranka okazują się niewystarczające, to nie wolno się zniechęcać. Opady śniegu, czy silny wiatr mogą sprawić, że maluszek będzie marzł. Na szczęście na rynku dostępne są zimowe kurtki niemowlęce dobrej jakości, które zapewnią niemowlakowi komfort termiczny. Kurtki przejściowe niemowlęce są wystarczające na cieplejsze dni, jednak kiedy pojawia się chłód, trzeba mieć skompletowaną odpowiednią garderobę.

Idealna kurtka zimowa musi być komfortowa, a więc nie powinna przylegać zbyt mocno do ciała. Jeśli będzie idealnie dopasowana, to ciężko będzie pod nią włożyć ciepłą bluzę lub sweterek. Zimowa kurtka powinna być na tyle ciepła, aby maluszek nie marzł. Równie istotne jest, aby była wykonana z materiałów dobrej jakości, w których dziecko nie będzie się pociło. Kurteczki powinny mieć w środku puch lub pierze. Nie bez znaczenia jest także obecność podszewki. Dzięki niej kurtka jeszcze lepiej chroni przed zimnem. Jeśli w składzie materiału, z którego wykonany jest płaszyk dziecięcy, pojawi się wełna, to zdecydowanie warto zakupić taką odzież. Na rynku dostępne są również kurteczki wodoodporne i wiatroodporne.

Praktyczna kurtka na zimowe spacery

Kurtkę zimową zakładamy podczas codziennych spacerów na świeżym powietrzu w parku, czy pierwszych zabaw na śniegu. Powinna być więc funkcjonalna. Im ciemniejszy będzie miała kolor, tym będzie bardziej praktyczna. Modele jasne, choć piękne wyglądają, brudzą się niemal od razu.

Kurtka dla niemowlaka powinna być wygoda do zakładania, natomiast jeśli mają ją nosić dzieci odrobinę starsze, warto zwrócić uwagę na modele posiadające kaptur i kieszenie. Kurtki zimowe powinny być nieco dłuższe, niż ich wersje letnie. Katar, przeziębienia i infekcje są zimą dość powszechne, dlatego dobrze dobrana garderoba to podstawa.