Nie ma wątpliwości, że jakość jedzenia, które dziecko spożywa na śniadanie, ma znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia i nauki.

Wybieraj pokarmy bogate w składniki odżywcze, które pomogą mu zaspokoić potrzeby żywieniowe na cały dzień. Chude białko i błonnik są szczególnie ważne. Połączenie to pomoże Twojemu dziecku czuć się pełnym i pomoże utrzymać poziom cukru we krwi, dzięki czemu może lepiej się skoncentrować i mieć więcej energii.

Idealne śniadanie dla dzieci

Jedzenie zbilansowanego śniadania pomaga upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje ważne składniki odżywcze, których potrzebuje do nauki i rozwoju, a także pomaga utrzymać je w stanie zadowolenia do następnego posiłku lub przekąski. Zbilansowane śniadanie zawiera warzywa, owoce, pełne ziarna i pokarmy białkowe.

Co powinno zawierać pełnowartościowe śniadanie dla dzieci?

Portal https://www.szybkieprzepisy.pl/ zaznacza, że warzywa i owoce takie jak banany, mrożone jagody, suszone morele, ogórek, brzoskwinie z puszki i szpinak. Pełne ziarna, takie jak płatki śniadaniowe, tortille z pełnego ziarna, chleb pełnoziarnisty, płatki owsiane i brązowy ryż. Pokarmy białkowe jak masło orzechowe, mleko, napoje na bazie roślin, ser, jajka, jogurt, kefir, pestki dyni. Pamiętaj, aby włączyć dzieci do planowania posiłków, kiedy tylko możesz. Kiedy dzieci pomagają w podejmowaniu niektórych decyzji żywieniowych lub pomagają w przygotowaniu posiłku, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą z niego zadowolone.

Oto kilka prostych sposobów na zaangażowanie ich. Zapytaj je, jaki owoc chcą zjeść ze swoim śniadaniem. Pozwól im rozsmarować masło orzechowe na toście. Poproś je o zaplanowanie śniadań w tygodniu. Niech wypiszą składniki na listę zakupów.